KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16426195
*
nr 1642 6195
Halfdan Hauge
(1892-1976), Norge
Oljemålning, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Halfdan Hauge, norsk bildkonstnär född 1892, död 1976.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2024
kl 20:58:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 21:51:31
1
100 kr
14/9 09:50:58
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk halfdan hauge norden nordeuropa norge norsk olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Halfdan Hauge
Halfdan Hauge, norsk bildkonstnär född 1892, död 1976.
nr 1642 6195
Halfdan Hauge
(1892-1976), Norge
Oljemålning, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Halfdan Hauge, norsk bildkonstnär född 1892, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 21:51:31 | 1 | 100 kr |
14/9 09:50:58 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk halfdan hauge norden nordeuropa norge norsk olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50